"Предприехме проверки, които ще продължат, за да може да се гарантира на хората качествено гориво. Първите проверки бяха в Сливен и Ямбол, като принципа на изненада беше важно, дори и хората които извършват проверките не знаеха къде отиват. нормална обстановка 9 процента от количеството на горивата не отговаряха на горивата. Резултатите все още се обработват. Най-много нарушения са отчетени в непоставяне на биодобваките, но при един засилен контрол това ще бъде поправимо. Това заяви председателят на ДАМТН Кирил войнов.
Некачествено гориво е установено, върнато за преработка, но последващия контрол не се упражнява от тях според закона. Водил съм разговори с Емил Димитров-Ревизоро, да се направи поправка, защото в момента няма контрол по връщане на горивото. Последващия контрол е задължение на собствениците", допълни още Войнов.
Единствения човек, който е знаел за извършването на проверките е бил той, защото практиката преди е била да се знае месец преди порверката, къде ще бъде извършена тя.
Прочетете още
- 21:00 Пловдивски шофьор провокира водач на камион на магистрала "Хемус" ВИДЕО
- 17:00 Огнен ад край Добрич: Коритото на река гори, гората е следваща СНИМКИ
- 18:00 Катастрофа и разпиляно жито блокираха пътя Пловдив – Карлово, моторист е ранен
- 19:00 Мъртва змия на Гребната база в Пловдив предизвика бурна дискусия