45-годишен мъж уби домашното си куче на буревард в Перущица. Сигналът за случилото се в квартал “Запад” е подаден след 18 часа вчера в РУ – Стамболийски от жена, станала свидетел на случилото се. По непотвърдена информация, мъжът е убил животното с нож.
Местопроизшествието е посетено, извършен е и оглед, а мъжът е арестуван за 24 часа. Под ръководството на Районна прокуратура – Пловдив е започнато бързо производство по чл. 325Б от НК, според който, ако мъжът бъде признат за виновен, го грози наказание лишаване от свобода до 3 години и с глоба от 1000 до 5000 лева.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат