Мексиканското правителство съобщи, че е обявило посланика на Северна Корея в Мексико за персона нон грата в знак на протест срещу ядрените тестове на Пхенян, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
В изявление правителството съобщи, че е дало срок от 72 часа на посланика Ким Хьон Гил да напусне Мексико.
"Ядрената дейност на Северна Корея е сериозен риск за международния мир и сигурност и е растяща заплаха за страните в региона, включително за основни съюзници на Мексико като Япония и Южна Корея", заяви мексиканското правителство.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход