Машинното миене на Пловдив започва от днес, след като приключи зимно дежурство на комуналните фирми. Голямото къпане тръгва от спортната зала "Колодрума". До средата на април всички улици в града ще бъдат основно измити с маркуч, увериха от общинското предприятие "Чистота".
За пета поредна година от ранна пролет до късна есен всеки работен ден ще се мият на дюзи улиците първа категория, 3 пъти седмично - втора категория, и поне веднъж на 7 дни - третокласните пътни отсечки. В сайта на "Чистота" ще се обявяват седмичните графици.
Тази година по-рано стартира и пръскането на тревните площи срещу кърлежи, обявиха от службите за дезинфекция. Специалистите имат готовност да помагат и на домоуправителите в борбата с мишки и плъхове.
Прочетете още
- 20:00 Платихме за места, а ни натъпкаха в коридора: Пореден кошмар с БДЖ след закъснял влак ВИДЕО
- 17:00 Какво очаква всяка зодия през месец ЮЛИ 2026 г.?
- 18:00 Мечка излезе на метри от туристи над Карлово, появи се и ВИДЕО
- 16:00 Тийнейджърка тръгна да слиза по чаршафи от третия етаж, минувачи я спасиха