Милан победи Дженоа с 2:1 в 25-я кръг на италианската Серия А и така увеличи серията си без загуба на шест мача. Тимът на Милан е шести във временното класиране с 43 точки, на две от петия Интер. Съставът на Дженоа пък вече пет двубоя няма победа в италианския шампионат. Дженоа е на 16-а позиция в Серия А с 25 точки в актива си. Колумбиецът Карлос Бака даде преднина на Милан още в 5-а минута, вкарвайки 13-ия си гол за сезона. Домакините от Милано реализираха втори гол с 63-ата минута чрез Кейсуке Хонда, който стреля от дистанция. Малко преди това Джакомо Бонавентура стреля от границата на наказателното поле, но не успя да се разпише.
Дженоа върна един гол чрез бившия играч на Милан Алесио Черчи в добавеното време на мача.
Дженоа намали за 1:2 едва във втората минута на добавеното време с гол на Алесио Черчи, който вкара с глава.