Кметът на район "Западен" Димитър Колев подкара триколка и така се включи в Седмицата на мобилността. Тази година тя се отбелязва с редица събития в Пловдив в дните от 16 до 22 септември. Във връзка с инициативата на Гребната база се проведоха състезания и тестове с триколесни велосипеди. Те зарадваха десетки пловдивчани в слънчевия неделен ден с възможността да изпробват електрическите триколки. Самият кмет Димитър Колев успя да изпробва уникалните велосипеди – подвижната музикална триколка, хибридната рикша и специално приспособеното за пренасяне на багаж возило.
Днешната проява е само част от отбелязването на Седмицата на мобилността в район "Западен". В началото на месеца стартира виртуална изложба на тема „Велосипедът – 200 години история, традиция, съвремие”. Всеки, който желае да се включи, може да го направи до края на утрешния ден и да изпрати снимки на [email protected]. Наградите ще бъдат връчени официално на 21 септември. Пълните условия на конкурса са публикувани на страницата на района. Освен това през идната седмица са предвидени състезания с велосипеди за деца от детски градини в района, под надслов „Децата и безопасният път”, както и изнасяне на презентация за ученици от 10 до 18 години на тема „Мобилността на бъдещето”.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО