Григор Димитров играе срещу Рафаел Надал в двубой от втория кръг на турнира "Swiss Indoors Open" в Базел. Мачът започна около 21.30 ч. Ще следим развитието на мача на живо в Gong.bg. Може да го гледате ТУК  На живо: Мачът започна чудесно за Григор, който веднага направи пробив и поведе с 1:0. Българинът проведе силно и втория гейм и спечели своето подаване, за да поведе с 2:0. Димитров поведе с 30-0, но Надал се съвзе и взе подаването си този път, намалявайки резултата - 2:1 за Димитров. Чудесната игра на Григор продължава, а с това и възстановяването на неговата преднина - 3:1. Димитров запазва преднината си от пробива, който постигна и води с 3:2. Григор продължи със силната си игра и категорично взе нов гейм за 4:2. Най-лесният сервис-гейм за Надал, който намали - 4:3 за Григор. Надал върна пробива с агресивна игра и изравни - 4:4. Без да даде никакъв шанс на Григор, Надал взе гейма и повежда - 4:5. Надал направи втори пробив и взе първия сет с 6:4. Втори сет Вторият сет започна като първия - успешно за Димитров и с негов пробив - 1:0 в полза на Гришо. Макар и трудно, Григор се пребори да вземе своя сервис-гейм и поведе с 2:0. Втори пробив за Григор Димитров и 3:0 в негова полза във втория сет. Димитров продължава в чудесен стил да печели гейм след гейм и 4:0. Първи гейм в полза на Надал. Във втория сет резултатът е 4:1 за Григор. Пробив за Рафа. Двойна грешка накрая и Григор предаде гейма - 4:2. Дано не стане като в първия сет... Гейм на нула в полза на Надал и разликата е сведена вече до един гейм - само 4:3. Най-сетне - пети гейм в полза на Григор и 5:3 в негова полза. На бърза ръка Надал спечели своя сервис-гейм на нула и намали - 5:4 за Димитров във втория сет. Григор поведе с 40:0, после пак се отпусна до 40:30, но Надал върна в аут неговия сервис - 6:4 за Димитров във втория сет и равенство 1:1. Трети сет И третият сет започва с пробив в полза на Григор и 1:0 за българина. Димитров затвърди пробива си и отново стартира подобно на предишните два сета - 2:0. Гейм на нула в полза на Надал - 2:1 за Димитров.