Григор Димитров се изправя срещу Анди Мъри във финална битка за трофея на турнира по тенис в Пекин. Димитров стигна до финалния мач, след като на полуфиналите трябваше да се изправи срещу Милош Раонич, но канадецът се отказа заради контузия в глезена. Преди това, в 1/4-финален сблъсък Григор се представи блестящо и стигна до първа победа в кариерата си над бившия номер 1 Рафаел Надал с 6:2, 6:4. Това ще бъде трети финал за най-добрия български тенисист този сезон, след загубите в Сидни и Истанбул. Анди Мъри пък се справи с Давид Ферер (Испания) и взе победата в два сета - 6:2, 6:3 и така стигна до мача за титлата. Първи сет: Анди Мъри взе първия гейм , след като Григор Димитров допусна пробив след две двойни грешки. Англичанинът се затрудни малко повече във втория, но въпреки това стигна до 2:0 гейма. Григор намали разликата и взе един гейм, но веднага след това Мъри не му остави шанс и взе гейм на нула (3:1). Българинът започна да намира ритъма си на сервис и отново намали, но следващият гейм отново бе за Мъри (4:2). Григор отново изостана с 0-30, но успя да обърне до 40-30. Геймът се проточи, но с доста усилия Григор все пак стигна до 3:4. Двамата отново си размениха по един гейм, като последният беше за Димитров с 40:0 (4:5). След несполучливи ретури от страна на Григор - гейм и сет за Анди Мъри (6:4). Втори сет: Димитров взе първия гейм от втория сет, но Мъри отвърна блестящо и изравни (1:1).   Коментирай