Над 150 колоездачи от 20 държави ще пристигнат в Пловдив на 28.08.2016 год. /неделя/ около 17.00 часа пред Многофункционална спортна зала Колодрума. Те са участници в 65-тата Международна колоездачна обиколка на България. В 18.00 часа ще започне церемонията по награждаването на победителите, съобщават от общинската дирекция „Спорт и младежки дейности“.
Пловдив е домакин на Първи етап /София-Пловдив/ от 65-тата Международна колоездачна обиколка на България. Градът ни има традиции в колоезденето, както и двукратен шампион в Международната колоездачна обиколка през 1962 г. и 1966 г. – Иван Бобеков.
Пловдив разполага с модерна колоездачна инфраструктура, Многофункционална спортна зала с уникален покрит колодрум, а в изпълнение на стратегията „Пловдив – град на велосипедиста 2020“ в града през последните години са изградени над 60 километра модерни велоалеи, около 700 велостоянки са монтирани в близост до обществени сгради и учреждения.
Прочетете още
- 11:00 Долината на розите ли? Розобер е напълно възможен и в Пловдив, дама доказа ВИДЕО
- 00:01 Голяма Богородица е: честит имен ден, Мария!
- 11:45 Твърдят, че младежи пръскат с воден пистолет, пълен с "неясна течност", по улиците на София СНИМКА
- 13:00 "Спайдърмен" се появи в нощна София, покатери се на блок СНИМКИ