Граждани на Берковица намерили 90- годишната баба Йордана в безпомощно съсътояние с окървавена глава. На потресаващата гледка се натъкнали на 14 март около 9,25 часа на ул. "Генерал Скобелев". На място е изпратена дежурна оперативна група.
Установено е, че пострадалата е местна жителка на 90 г. Транспортирана е с линейка в МБАЛ Берковица. Дежурният лекар от ФСМП Берковица, приел пострадалата, е установил разкъсана рана на десния долен крайник и разкъсана ушна мида на лявото ухо, причинени най-вероятно при нахапване от куче. Жената е с хематом на главата и има данни да е изпаднала в безсъзнание.
Пострадалата няма спомени за случилото се и ужаса, който е преживяла. По време на рентгеновото изследване е получила инфаркт и по спешност е транспортирана до монтанската болница. Не са установени очевидци на случая.
Продължават разпити на живеещите в близост до местопроизшествието, които свидетелстват, че в района често са забелязвани бездомни кучета. По случая продължават работа полицаите от Берковица. Образувано е досъдебно производство за нанасяне на средна и тежка телесна повреда.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ