Отборът на Нант се наложи с минималното 1:0 при домакинството си на Ница от 36-я кръг на Лига 1. Единственият гол в мача бе дело на Адриан Томасон, който бе точен през втората част на срещата. Преди да поведат домакините удариха и три греди. В 13-ата минута бе създадено първото по-опасно положение в мача. След пробив отдясно за Ница, топката бе центрирана към Реми Валтер, чийто удар обаче бе неточен. В 18-ата минута Адриан Томасон нанесе удар с глава, но Йоан Кардианал се намеси вещо. В 23-ата минута домакините удариха греда, след удар на Емилиано Сала при едно центриране на Оливейра. В самия край на полувремето Бен Арфа можеше да открие резултата, след изпълнение на фаул, но топката мина в страни от десния стълб. Нант можеше да излезе в резултата напред в 53-ата минута, но Алехандро Бедоя удари левия стълб. В 58-ата минута гредата за трети път спаси Ница. Алехандро Бедоя отправи страхотен удар, който обаче срещна напречната греда. Поредният пропуск пред вратата на Йоан Кардинал дойде в 60-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на Ница, Адриан Томасон стреля, но в страни от левия стълб. Нант излезе напред в резултата в 68-ата минута. Адриан Томасон се възползва от грешка на бранителите на Ница, които не можаха да изчистят топката, и така нанесе мощен удар, с който откри за 1:0. В 76-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Гиом Жиле в пеналта, но главният рефер посочи играта да продължи. Бен Арфа можеше да се разпише в 78-ата минута, но ударът му бе избит. В класирането Ница заема 4-о място с 57 точки, а Нант е 9-и с 48. Коментирай