Отборът на Наполи се наложи с 4:1 над Мидтиланд в мач от третия кръг на Група D на Лига Европа. Италианците бяха чувствително по-добрият състав, като не срещнаха никакви трудности с датския си съперник. Наполи откри след 19 минути игра след гол на Хосе Кайехон. Маноло Габиадини добави още две попадения след това в 31-ата и 40-ата минута, а в 43-ата минута Пусич върна един гол след подаване на Ройер. През втората част мачът навлезе в по-спокойно русло. Мидтиланд опита няколко атаки, но така и не успя да стигне до нови попадения. В продължението на срещата пък гостите вкараха и четвърти гол, дело на Гонсало Игуаин – 4:1. В другия мач от същата група Легия и Брюж не успяха да се победят, завършвайки при 1:1. Двубоят бе сравнително равностоен, с лек превес на гостите от Брюж. Именно те поведоха след 39 минути игра. При получило се разбъркване в наказателното поле, Де Фау се разписа за 1:0. През вторите 45 минути обаче Легия изравни. В 51-ата минута, след добра атака и отлично взаимодействие между Иван Тричковски и Кухарчик, последният направи 1:1 и оформи крайния резултат. В класирането на Група D Наполи е убедителен лидер с 9 точки в актива си и внушителна голова разлика от 11 отбелязани попадения и 1 допуснат гол. Мидтиланд е втори с 6 точки, а Легия е трети с 1 пункт. Същият актив има Брюж на последното място.