Наполи победи като гост Киево с 1:0 в последна среща от деветия кръг на футболното първенство на Италия. С успеха възпитаниците на Маурицио Сари се изкачиха на второ място в класирането с 18 точки, но са с по-добра голова разлика от Фиорентина, Интер и Лацио. Лидер е Рома с 20 точки, а Киево се смъкна на 11-а позиция с 12 точки. Наполи доминираше в мача и заслужено стигна до победата. Единственото попадение отбеляза Гонсало Игуаин в 59-а минута, за когото това беше седми гол за сезона. Аржентинецът получи чудесен пас от Фаузи Гулам и с удар от движение прати топката в мрежата на съперника. Две минути по-късно Игуаин можеше да реши всичко в мача, но стреля над вратата. В 78-ата минута аржентинецът имаше още един шанс, но пропусна. Две минути по-късно домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Игуаин, но съдията не отсъди такава. В добавеното време Серджо Пелисиер пропусна отлична възможност да се разпише за Киево./БТА