Успешна операция на лявата ръка е направена вчера на тежко пострадалия преди дни 57-годишен работник от ВМЗ-Сопот. Това съобщиха от УМБАЛ „Св. Георги“, където лекари се борят за живота му.
Специалистите изчакваха състоянието на мъжа да се стабилизира, за да премахнат мъртвата тъкан от ръката му, вследствие на полученото 75%-ово химическото изгаряне, като са му поставили нова от незасегнатите части от тялото му.
От здравното заведение обясниха още, че мъжът остава в тежко състояние и е поставен на апаратна вентилация.
Злополуката става към края на работната смяна на 14 декември в цех на ВМЗ, в който дългогодишният служител на оръжейницата работи като галванизатор цианови вани-регулировчик. По предварителна информация при почистване на работното пространство той залита и пада в намираща се наблизо вана с основа. Химикалите са неутрализирани веднага, но част от тях остават по облеклото на служителя и впоследствие предизвикват изгаряния.
Прочетете още
- 17:00 Русия обяви готовност да нанесе удар по Европа заради украинските дронове
- 15:00 „Млъквай, ма…": нагъл шофьор окупира място за родители и обижда майка с две деца
- 20:00 „Надрах ви колата с бебешката количка" - майка „взриви" мрежата, истината се оказа друга
- 21:00 Сигнал: Откриха дървеница във влак на БДЖ СНИМКА