На 8-ми октомври започва процеса срещу професора от УХТ Симеон Василев и двама негови съучастници, обвинени за вземането на подкуп срещу фиктивни оценки.
На днешното разпоредително заседание защитата на преподавателя настоя делото да бъде върнато на прокуратурата, заради множество процесуални нарушения.
Съдът обаче прецени, че няма основания за ново разследване и насрочи първото дело за октомври, с разпит на свидетели.
Според обвинението, в изпитния период между май и юни 2017 г. проф. Симеон Василев е поискал 650 лв. за да пише положителни оценки на двама студенти. Негов посредник е бил Димитър Димитров, бивш студент от УХТ. Подкупът е осъществен чрез трети помагач, който също е подсъдим.
Професорите Симеон Василев и Николай Банков бяха арестувани на 15 май миналата година, след журналистическо разследване по сигнал за корупция.
Впоследствие към двамата бяха повдигнати конкретни обвинения и след това отстранени като преподаватели от университета.
В момента обаче, подсъдим е само един от тях – проф. Симеон Василев.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно