НАТО публикува в интернет игра, в която потребителят влиза в ролята на редактор на вестник, който да отделя фалшивите новини от истинските, пише „Взгляд“, цитира Фокус.
Играчите трябва да отсяват фалшивите новини, за да се научат по-внимателно да се отнасят към съобщенията в медиите, пише в описанието на The News Hero, на профила ѝ в социалната мрежа „Фейсбук“.
Някои западни медии оценяват играта като опит на НАТО да даде отпор в „информационната война“ с Русия.
През 2016 г. генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг призова страните от Алианса да противодействат на „руската пропаганда“, но без да отговарят на нея със собствена.
Прочетете още
- 19:00 Диана Русинова: Има тревожен пропуск на мястото на трагедията СНИМКИ
- 11:00 Педиатрията в Карлово пред затваряне? Твърдения на служител вдигнаха граждани на протест
- 17:00 Инфарктно ВИДЕО: Микробус на транспортна фирма едва не предизвика челен удар край Костинброд
- 12:00 Шофьорка спука две гуми в дупки в Плевен: Кой ще плати щетите? СНИМКИ