Петима българи са пострадали при автобусната катастрофа в Унгария, съобщиха за "Фокус" от Министерството на външните работи.
По данни на посолството в Будапеща произшествието е станало около 05:00 часа.
Автобусът е собственост на българска компания.
Пострадалите българските граждани са закарани в болница, като състоянието им не е тежко.
Случаят се разследва от унгарската полиция, а причината за катастрофата се изяснява.
По първоначални данни автобусът е излязъл от пътя и влязъл в канавка.
Няма информация в произшествието да е участвало и друго моторно превозно средство.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат