Верижната катастрофа с четирите автомобила, станала вчера на околовръстния път на Пловдив, край разклон за село Марково, е заради неспазена дистанция. Това съобщиха от полицията. Сигналът е подаден в 18 часа.
На място пътни полицаи установили, че поради неспазена дистанция лек автомобил “Опел” с 41-годишен водач ударил отзад лек автомобил “Фолксваген”, който се блъснал в друга кола от същата марка, а тя – в товарен автомобил “Мерцедес”. Медицинска помощ е оказана на 43-годишнен мъж, управлявал втория “Фолксваген”.
Шофьорите на четирите автомобила са тествани с дрегер за алкохол, резултатите са отрицателни.
Произшествието е отработено по административен ред.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив