Еди Редмейн, който изигра ролята на брилянтния физик Стивън Хокинг в биографичния филм за него, отдаде своята почит към починалия учен. Той го нарече "наистина красив ум", пише "Дейли мейл". Проф. Хокинг почина на 76-годишна възраст в дома си в Кеймбридж.
36-годишният актьор каза: "Изгубихме един наистина красив ум, учудващ учен и най-весел човек, с когото съм имал удоволствието да се срещна. Любовта и мислите ми са с неговото невероятно семейство.
Еди спечели наградите "Оскар", "Златен глобус" и "БАФТА" за най-добър актьор за ролята си на Хокинг във филма, който последва Стивън до славата и връзката му с първата му жена Джейн.
В публикация на страницата си във Facebook след премиерата на филма самият професор похвали работата на Еди.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ