Огнеборци от 7 областни клубове по пожароприложен спорт ще премерят сили на лекоатлетическия стадион "Пловдив". Надпреварата е на 14 септември и е посветена на празника на Пловдив и Деня на българския пожарникар.
В турнира ще вземат участие 42 състезатели от 7 областни клубове по пожароприложен спорт в страната – Видин, Пазарджик, Пловдив, РДПБЗН София, СДПБЗН, Стара Загора и Факултет „ПБЗН“ при АМВР.
Те ще се състезават в три дисциплини, сред които „100-метрова пътека с препятствия“, „Изкачване с щурмова стълба“ и „Пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия“. Те са близки до ежедневната работа на огнеборците, свързана с гасенето на пожари. Откриването на турнира е в 9 часа. Надпреварата в първата дисциплина започва в 9,30 ч. /Марица.бг
Прочетете още
- 15:00 "Ако си на спирката – вдигни ръка" - как софиянци търсят решение на транспортната криза
- 12:00 Сливенски пожарникари спасиха коте, паднало във водосточна тръба СНИМКИ
- 11:00 Мъж се сби с друг, за да спаси кученце, носено в торба
- 11:30 Статуя на Григор Димитров се появи в карловското село Дъбене ВИДЕО