В Румъния са осъдени на затвор трима демонстранти, които хвърляли бутилки срещу силите за борба с безредиците по време на протест миналата година. Букурещки районен съд ги е наказал със затвор от 3 до 4,5 години. Тримата са признати за виновни за нарушаване на обществения ред и използване на опасни предмети, с които са предизвикали наранявания. Отделно са издадени условни присъди на други 8 мъже, а 9-има демонстранти ще изплащат морални щети на засегнати полицаи.
Става дума за масовия протест от февруари 2017-а година, когато около 100 000 души излязоха по улиците на протест срещу правителствено постановление, оневиняващо злоупотребата със служебно положение.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ