Лицата, отговорни за нападението над руския самолет Су-24 в Сирия, трябва да бъдат открити и наказани по съдебен ред, заяви днес председателят на Държавната дума на Русия Сергей Наришкин, цитиран от ТАСС.
"Ние разглеждаме тази акция като престъпление и като подпомагане на терористите, и за това престъпление има отговорни лица и те трябва да бъдат открити и наказани по съдебен ред", посочи Наришкин по време на среща със сирийския външен министър Уалид Муалем.
Изтребители F-16 на военновъздушните сили на Турция вчера свалиха руски бомбардировач Су-24, който според Анкара е нарушил въздушното пространство на Турция в района на границата със Сирия.
Според руското министерство на отбраната самолетът се е намирал изключително на сирийска територия и "нарушение на турското въздушно пространство не е имало".
"Това, което извършиха турските власти по отношение на руския самолет, съвсем не отразява настроенията на турския народ, с който отдавна имаме приятелски и партньорски отношения", каза още Наришкин.
(БТА)
Прочетете още
- 20:00 Telegram група с интимни снимки на българки оцелява с години въпреки сигналите до ГДБОП
- 19:36 Трагедия край Казанлък: 18-годишен шофьор загина след тежка катастрофа
- 07:31 Защо пешеходците останаха без тротоар след ремонт в Стара Загора?
- 21:00 „Като умра, не искам да имам гроб...": жена от Храбрино разтърси мрежата