Бившият директор на НБ "Иван Вазов" в Пловдив - проф. Радка Колева, си отиде от този свят.
"Тя бе невероятна личност. Посвети живота си на библиотеката. Успя да я запази и развие в най-кризисните години", заявиха нейни колеги.
Радка Колева е завършила Института по култура в Санкт Петербург и бе един от водещите учени у нас в сферата на библиотекознанието. Тя бе и съветник в пловдивския общински съвет. Почетен гражданин на Пловдив е от 2009 г.
"Няма четящ човек в града, който да не е влязъл в НБ "Иван Вазов" и да не познава проф. Радка Колева. Блестящ учен. Човек, който е дал много на обществото", заяви тогава при награждаването й Никола Попов.
Поклонението пред проф. Колева е на 25 февруари, 11 часа, в НБ "Иван Вазов".
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол