Приключи изграждането на железопътния надлез до гара Стамболийски. Предстои назначаване на Държавна приемателна комисия, която да подпише Акт 16 и издаване на Разрешение за ползване му.
Надлезът е изграден на мястото на съществуващ прелез в зоната на гарата , с което се елиминират рисковете от инциденти при пресичането на железопътната линия и автомобилния транспорт.
В съоръжението са вложени 5.5 млн. Лева като то е част от проекта за модернизация на ж.п участъка Септември – Пловдив.
Пътното платно на надлеза е широко 7 метра, а двата тротоара са по два метра и половина. Общата му ширина е над 12 метра.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ