Тимът на Павел Дочев Ерцгебирге (Ауе) извади късмет в жребия за осминафиналите в турнира за Купата на Германия. Отборът ще срещне сравнително приемлив съперник - Хайденхайм. В миналия кръг Ерцгебирге поднесе една от сензациите, елиминирайки елитния Айнтрахт с 1:0.
Единственото попадение заби Макс Вегнер в 74-ата минута. Това е поредният елитен скалп, който Дочев взима начело на тим от по-долните дивизии. В минали години българският специалист начело на Падерборн елиминира Хамбургер от Купата на Германия, а през 2012 г. с Пройсен (Мюнстер) изхвърли и Вердер от турнира.

Фаворитът Байерн (Мюнхен) ще играе срещу Дармщад на своя стадион „Алианц Арена”. Байер (Леверкузен) пък ще гостува на четвъртодивизионния Унтерхахинг. Борусия (Дортмунд) ще играе срещу Аугсбург. Най-интересната двойка е Борусия (М) срещу Вердер.

Двубоите ще се играят на 15 и 16 декември.