Пиратка едва не откъсна ръката на дете в родопското село Давидково, съобщават от полицията в Смолян.
Сигналът за инцидента е подаден в РУ-Мадан на 07.12.2015 г. около 16.00 ч.
Пострадало е 13-годишно момче при игра с пиротехнически изделия. На детска площадка в центъра на с. Давидково, общ. Баните, играейки си с още няколко деца, се опитало да гръмне няколко “пиратки” едно след друго, но едната от тях е останала в ръката му, след което е гръмнала и двата му пръста – палец и показалец, са пострадали. На момчето му е оказана медицинска помощ, след което е транспортиран за лечение в МБАЛ – Смолян, без опасност за живот, съобщава Смолян прес. Служителите на РУ-Мадан извършват проверка по случая.
Предвид този инцидент ОД МВР – Смолян предупреждава родителите да напомнят на децата си, че играта с кибрит и пиротехнически изделия крие много опасности. Не забравяйте, че използването на пиротехнически и илюминационни средства трябва да става при спазване на описанието за експлоатация и по безопасен начин. Добре е родителите да обяснят на децата си опасността от играта с такива изделия и да не ги оставят без надзор!
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход