Софийска градска прокуратура привлече към наказателна отговорност мъж с инициали Б.С., обвинен, че е държал високорискови наркотични вещества с цел разпространение.

Според прокуратурата на 24 юни в София обвиняемият е извършил две отделни деяния в условията на продължавано престъпление. При действията са открити и иззети 43 пликчета с кокаин с общо тегло 15,47 грама, 57 пликчета с метамфетамин с тегло 28,87 грама, шест пликчета с таблетки MDMA, познати като екстази, с общо тегло 16,82 грама, четири пликчета с амфетамин с тегло 19,92 грама и две пликчета с коноп с тегло 10 грама.

С постановление на наблюдаващ прокурор Б.С. е задържан за срок до 72 часа.

Досъдебното производство е образувано на 24 юни и се води от СДВР под ръководството и надзора на Софийска градска прокуратура.

На 27 юни прокуратурата ще внесе в Софийския градски съд искане за определяне на постоянна мярка „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.

Снимката е илюстративна