Окръжна прокуратура-Пловдив внесе искане в съда за вземане на постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 53-годишния Красимир Калинкин, привлечен като обвиняем за превеждане  извън границата на страната на парични суми, посредством използването на документи с невярно съдържание.

По досъдебното производство е установено, че преводите са извършени в периода от март 2015 г. до януари 2016 г., като общата сума възлиза на близо 1 млн. щатски долара. Парите били насочвани към Китай, Холандия, САЩ и Малта.

Припомням, че става въпрос за бившият директор на ДСК-Пловдив Красимир Калинкин. Към наказателна отговорност за посоченото престъпление е привлечен и 29 годишен пловдивчанин, спрямо когото, след като е съдействал на разследването и е дал обяснения за собствената си деятелност и за тази на евентуалните си съучастници, е взета мярка за неотклонение „Парична гаранция” в размер на 10 000 лева.