Българският национал Ивелин Попов и неговият Спартак Москва сложиха край на поредицата си без победа в руското първенсто. В столичното дерби срещу Локомотив от 26-ия кръг футболистите на Дмитрий Аленичев се наложиха с 2:0 и така съхраниха плахите си надежди за класиране в Лига Европа. Победата дойде и с малко помощ от лагера на съперника. В 43-ата минута Ян Дурица си вкара автогол и така даде аванс на Спартак. Чак в добавеното време на срещата Зе Луис окончателно подпечата трите точки с попадение във вратата на новоизпечения руски национал Гийерме. Победата позволи временно на Спартак да мине на 6-ото място с 41 точки, колкото има и 7-ият Терек (без да е играл своя мач от кръга). Петият Краснодар, който заема последната позиция, осигуряваща класиране за Лига Европа през следващия сезон, има 46 точки (колкото и четвъртият Локо Москва). Коментирай