Възможностите за провеждане на бъдещи съвместни инициативи в сферата на културата, образованието и инвестициите обсъдиха по време на среща Розалин Петков, изпълняващ длъжността кмет на Пловдив и д-р Наргиз Гурбанова, извънреден и пълномощен посланик на Република Азербайджан в Република България.
"Пловдив е мултикултурен и мултиетнически, най-старият жив град в Европа със стотици паметници на културата“, приветства я Розалин Петков. Той не пропусна да отбележи, че Пловдив е вторият по големина град в България, а регионът е известен с производството на розово масло, богат е по отношение на земеделие и производство, предоставя разнообразни възможности за туризъм през цялата година, а благодарение на Тракия икономическа зона е най-бързоразвиващият се в страната.
Н.пр. д-р Наргиз Гурбанова е на първото си официално посещение в Пловдив и обеща, че няма да е последното. Оказа се, че преди това е идвала със семейството си тук и е останала с приятни впечатления от атмосферата в града. Тя подчерта, че България и Азербайджан имат изградени добри дипломатически отношения вече 25 години, разказвайки накратко историята и постиженията на бившата съветска република по отношение на културата, икономиката, транспорта.
Д-р Наргиз Гурбанова с интерес научи за ежегодния международен фестивал в Пловдив, в който неведнъж са участвали трупи от Азербайджан. Тази година той стартира на 1 август.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта