Първи реакции след решението на вицепремиера да се оттегли „Това е първата спечелена битка, но войната продължава”. Така Вера Иванова, една от организаторките на протестиращи майки на деца с увреждания, коментира подадената от вицепремиера Валерия Симеонов оставка. Новината дойде на 26 ден от протестите им. „Тази оставка трябва да се гласува в Народното събрание, продължаваме с протестите, докато не бъде гласувана”, заяви Вера Иванова. По думите ѝ палатковият лагер пред Народното събрание остава до гласуването на реформите, които искат майките за хората с увреждания.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ