Отборът на ПСЖ постигна труден успех над Базел в мача от четвъртия кръг на група А на Шампионската лига. Парижани се наложиха с 2:1 при гостуването си на швейцарския си опонент, а победният гол падна в 90-ата минута. Със спечелените три точки французите вече са сигурен осминафиналите в турнира на богатите. Те имат актив от 10 точки, колкото има и Арсенал, но са на второто място заради по-лоши показатели. Същевременно Базел, с който Лудогорец ще спори за третото място в групата, ще бъде без Серей Дие при гостуването си на българския шампион. Базел и Лудогорец имат равен точков актив – 1 – като са съответно трети и четвърти. Първата по-интересна ситуация в мача бе в полза за Базел в 15-ата минута. Матиас Делгадо отправи добра атака, стреля, но Алфонс Ареола се отличи със страхотно спасяване. Единсон Кавани бе добре намерен в пеналта в 19-ата минута, но ударът му мина високо над вратата. ПСЖ излезе напред в резултата в 43-ата минута. След центриране от корнер отдясно на вратата на Базел, в наказателното поле на домакините се получи разбъркване, а Блес Матюиди притича, шутира силно и откри за 1:0. След почивката ПСЖ започна активно, като шансове се разкриха пред Лукас, Единсон Кавани и Анхел Ди Мария. И в трите случая обаче отбраната и стражът на Базел се справиха безупречно. Така в 76-ата минута домакините изравниха с фамозен гол. Джака комбинира с укас Зуфи, който от повече от 30 метра с удар отдясно, прати топката в горния десен ъгъл на Ареола. В 78-ата минута Серей Дие получи втори жълт картон и така остави тима си с човек по-малко. Все пак французите успяха да измъкнат победата в самия край на срещата. В 9-ата минута Рабио напредна отляво, центрира леко назад към Мюние, който бе вдясно от дъгата на наказателното поле и засече с прехвърлящ удар за за победата с 2:1. Коментирай