Турският президент Реджеп Тайип Ердоган и руският му колега Владимир Путин са се договорили в телефонен разговор днес да положат съвместни усилия за започване на евакуация на цивилните и опозиционните сили от източната част на Алепо възможно най-скоро. Това предаде агенция Ройтерс, като се позова на източници от турското президентство.
Путин и Ердоган са подчертали необходимостта да се предотвратят нарушения на примирието, което бе постигнато с посредничеството на Турция и Русия вчера, пише БТА.
Евакуацията бе блокирана рано днес, след като Иран постави нови условия, а правителствените сили и бунтовниците възобновиха сраженията.
Ердоган е казал на Путин, че Турция е готова да вземе всички възможни мерки, за да осигури временен подслон и хуманитарна помощ след отваряне на коридорите за евакуация.
Прочетете още
- 17:00 Фалшиво видео на Би Би Си показва откраднат шедьовър на Сезан в кабинета на Зеленски СНИМКИ
- 13:00 Саморазправа по козлодуйски: Яйца вместо диалог за паркомясто? СНИМКА
- 12:00 Китайски хороскоп за май: любов, пари и съдбовни обрати
- 14:00 "Някой е бил Сашо преди да го убие": Майката на Ники Златков с разтърсващ разказ