10-годишното българче, простреляно в италианския град Семинара, е в стабилно състояние. Това съобщи пресцентъра на Външно министерство.
Пред посолството на България в Рим местните власти са потвърдили самоличността на детето, както и че то е български гражданин, потвърди bTV.
След полученото потвърждение консулът ни се е свързал с родителите, които са го информирали, че детето е в стабилно състояние и се възстановява. Те са заявили, че на този етап не желаят съдействие от нашето дипломатическо представителство в Рим.
Детето пострада при убийството на италианския мафиот Джузепе Фабио Джофре. При стрелбата българчето било заедно с Джофре в стопанство, притежавано от него. Момчето е ранено в корема.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно