Предвижда се река Марица да стане едно от любимите места на пловдивчани, след като стана ясен идейният проект за коритото на реката. Очаква се да бъдат изградени места за отдих и алеи за разходки, както и велоалеи. Днес в Общината бе подписан договор за изготвянето на проекта за социализиране на р. Марица. Фирмата, която се заема с проектирането, е софийска, с много опит в сферата на архитектурата и благоустройството.
Отсечката, която ще бъде модернизирана, започва от Гребната база и стига до бента и ще бъде около 10 км. Предвидено е да се изградят велоалеи от двете страни, което значи че ще има още 20 км радост за колоездачите. Отделно се обсъжда и идеята за веломост над реката. Ще бъдат създадени и множество места за отдих, пейки и алеи за разходки покрай водата. Това ще бъде възможно, тъй като се очаква почти две трети от коритото на Марица да бъде суша. Така водната част ще бъде с ширина 50 метра и от двата края – сухи части по 40 метра. При изпълнението на проекта ще се използват само материали от естествената среда - камъни, скали, пясък и др., уточниха от столичната фирма.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил