Ромите в "Столипиново" обвиниха липсата на чиста вода и мръсотията по улиците за болните от инфекциозната болест морбили (дребна шарка). Вече две деца са в местната инфекциозна болница.
Според живеещите в квартала без питейна вода и в мръсотията по улиците има много зарази и болестта може да се разпространи още повече. Общинският съветник Айли Мурад помоли институциите да им помогнат, да изчистят улиците и оправят водата. По думите му из гетото шества и хепатит.
Ромите казват, че децата им са ваксинирани, някои обаче нямат поставена имунизацията заради безпаричие. Ваксината обаче е безплатна.
Последната епидемия от дребна шарка е била преди 7 години и заболелите са били 95% от ромските махали.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ