Руски логистични подразделения тренират изпълнение на задачи за материално-техническо осигуряване на войскова групировка на морски и сухопътни полигони в Крим. Това съобщи армейски генерал Дмитрий Булгаков, зам.-министър на отбраната на Русия, предаде ТАСС.
Учението включва действия на спомагателни кораби с цел осигуряване на група бойни кораби и подводници, например теглене на буксир на изпаднал в бедствие плавателен съд. Участниците гасят симулиран пожар на боен кораб, подлагат кораби на електромагнитна обработка и др.
Междувременно други тилови части тренират на кримския полигон Опук материално-техническо осигуряване на сухопътна групировка и логистична подкрепа при стоварване на морски десант, включително евакуиране на техника от бойното поле, зареждане на бойна техника и авиация с гориво и други задачи, каза генерал Булгаков.
/БТА/
Прочетете още
- 23:01 GlasNews за тройното убийство: Проговориха местни и приятели на жертвите, Сарафов сравни случая с Twin Peaks ОБЗОР
- 19:08 Местен избухна за кървавия ужас в Петрохан: Те бяха мои съседи. В планината хората се спасяват взаимно СНИМКИ
- 16:55 Мъж ритна в лицето 13-годишен младеж заради игра със снежни топки
- 21:00 Слънцето удря отново: магнитна буря се задава, възможни пикове до G2