Отборът на Шалке най-сетне прекъсна болезненото чакане на първата си победа в Бундеслигата. У дома на „Фелтинс Арена“ гелзенкирхенци съсипаха участника в Шампионската лига Борусия Мьонхенгладбах с категоричното 4:0. Така след 5 поредни кръга на дъното момчетата на Маркус Вайнцирл напуснаха незавидната позиция. Само преди 5 дни вестник „Билд“ поименно посочи „кръшкачите“ в състава на Шалке, като назова поименно деветима футболисти, но днес именно четирима от тях бяха с повече от основна роля за победата. Ерик Максим Чупо-Мотинг вкара дузпа и изработи гола на Леон Горецка, докато Бреел Емболо се отчете с две попадения, като второто дойде след асистенция на Набил Бенталеб. Големият шамр Шалке заби в началото на втората част, когато само в разстоянието на 6 минути реализира 3 попадения. Всичко стартира в 52-ата минута, когато Чупо-Мотинг получи топката отляво и тръгна да пробива в наказателното поле. Точно когато камерунецът опитваше центриран Ибрахима Траоре влезе остро в краката му, а реферът посочи бялата точка. Оттам потърпевшият футболист беше безгрешен с красив шут в горния десен ъгъл – 1:0. Само четири минути по-късно резултатът набъбна. Сеад Колашинац се спусна на висока скорост отляво, влезе в наказателното поле и на метър-два от аутлинията върна топката назад за Емболо. Нападателят засече от движение в долния ляв ъгъл, за да направи 2:0. Две минути след този гол дойде и следващият – Чупо-Мотинг проби отляво, нахлу в пеналта и стреля в обсега на вратаря. Ян Зомер не боксира особено успешно, тъй като прати топката на пътя на Горецка, а последният без колебание я търкулна в празната врата – 3:0. Последното попадение за Шалке дойде 7 минути преди края на срещата. Набил Бенталеб пусна дълъг извеждащ пас по тревата за Емболо, който надбяга Вестегор, а Зомер излезе извън наказателното поле, за да го пресрещне. Тъмнокожият таран финтира вратаря и с Вестегор на гърба си реализира на празна врата – 4:0. Със спечелените първи 3 точки Шалке се изкачи до 16-ото място в класирането, като остави зад себе си тимовете на Инголщад и Хамбургер, които имат само по 1. Мьонхенгладбах инкасира своята втора загуба и с 10 точки е на 9-а позиция. Коментирай