Община Асеновград дава длъжници на частен съдия-изпълнител, който да събере принудително задълженията към хазната. Крайната мярка засята наематели на гаражи, които повече от две години не са плащали месечната си такса и са натрупали дългове от над две хиляди лева, съобщи зам.-кметът инж. Петър Бояджиев.
Общо 104 са неизрядните платци, а бюджетът е ощетен с над 40 хиляди лева. Петима от тях трябва да очакват съдия-изпълнител, а за осем вече е задействана и процедура за премахване на гаражните клетки.
Наказателната акция по събиране на такса "гараж" от длъжниците в Асеновград ще продължи до края на месец август.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО