САЩ поискаха от правителството на Руската федерация да закрие три дипломатически представителства на американска територия, обосновавайки молбата си със стремежа за възстановяването на дипломатическия баланс. Това става ясно от официално писмено изявление от Белия дом, предава TACC, цитирана от "Фокус".
В него се казва, че американските власти изискват от "руското правителство да закрие своето Генерално консулство в Сан Франциско", един от отделите от посолството във Вашингтон, а също и един от отделите в консулството в Ню Йорк.
"Прекратяването на работата им трябва да стане от 2 септември", се подчертава в изявлението.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие