Отборът на Севиля се наложи с 4:0 над Селта Виго в първия мач от полуфиналите за Купата на Краля. След голове на Адил Рами, Кевин Гамейро, който бе точен на два пъти, и Крон-Дели, севилци взеха комфортен аванс, като са с единия крак на финала. Ответният мач е на 11- февруари от 21.00 часа българско време. източник: БГНЕС Севиля започна силно мача и след няколко добри атака и умели намеси от страна на стража на гостите Бланко, в 25-ата минута домакините имаха великопелен шанс за гол. Тремолинас подаде на Н'зонзи, който отправи удар, но топката мина в страни от левия стълб, на сантиметри от него. Малко след това, домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Серхи Гомес събори Витоло в наказателното поле и главният рефер бе безкомпромисен. Кевин Гамейро застана зад топката, той стреля, а Бланко се хвърли в левия си ъгъл и изби. В 30-ата гостите стигнаха до чудесна възможност. След добро центриране , Серхи Гомес игра с глава и прати топката в лявата сглобка на вратата на Севиля. Малко след това Фабиан Ореана опита късмета си, отправяйки чудесен удар, но топката мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Селта. източник: БГНЕС Севиля излезе напред в резултата в 45 минута. Евер Банега центрира от корнер от ляво на вратата на Селта, Адил Рами игра с глава, като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Бланко за 1:0. След почивката Севиля продължи да доминира на терена, като паднаха още цели три гола. Преди головата вихрушка обаче Банега изпълни фаул в 56-ата минута. Опита директен обстрел, но Бланко демонстрира чудесен рефлекс. В 60-ата минута след скоростна контраатака, Гамейро се разписа за 2:0. Две минути по-късно отново Гамейро бе в прегръдките на съотборниците си. Той получи отлично подаване след атака от дясно и мушна топката в мрежата за класическото 3:0. Крайното 4:0 оформи бившия играч на Селта Крон-Дели в 87-ата минута, който не изрази бурна радост след попадението. Коментирай