Синдикатите, бизнесът и властта ще обсъждат дали държавните служители да бъдат задължени със закон да са любезни, информира Нова тв.
Тристранният съвет ще обсъжда и назначенията с връзки в администрацията. Държавата предвижда служителите да бъдат назначавани по заместване до три месеца.
В проекта, който ще се обсъжда, е заложено неизползваният отпуск да не се изплаща, освен когато чиновникът напуска. Социалните партньори ще обсъждат и предложения на депутати за промяна в Кодекса за социално осигуряване.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице