Двойно се е увеличил броят на болните от скарлатина в Пловдивско през последната седмица. Това съобщи д-р Моника Троянчева, директор на Дирекция „Надзор на заразните болести“ към Регионалната здравна инспекция, пред радио Фокус.
Данните сочат 8 нови случая за 5-те работни дни, докато предходния период те са били едва 4 на брой.
В същото време намалява заболеваемостта от чревни инфекции, макар с много малко. За седмица те са намалели от 37 на 32 на брой.
Друго заболяване, при което се отбелязва положителна тенденция, е варицелата. Броят на заразените е спаднал от 54 до 40.
През седмицата няма случаи на менингит, лаймска болест или марсилска треска.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив