Няма фрапиращи нарушения след началото на проверките на качеството на горивата у нас. Това заявиха от Държавната агенция за метрологичен и технически надзор.
От агенцията направили изненадващи проверки на бензиностанции в Сливен, Ямбол, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Стара Загора и Хасково, съобщи БТВ.
Установените нарушения са в рамките на допустимото, като при взетите проби от бензин и дизел само в 9% от случаите имало отклонения.
От началото на годината след проверки са наложени над 1 милион лева санкции на бензиностанции и е установено, че над 1 милион литра гориво са некачествени, като е предписано да се върнат за преработка.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице