Дербито между Херта и Борусия Дортмунд от 20-ия кръг на Бундеслигата предложи много интересни моменти, но не и победител. Двубоят завърши наравно 0:0, като по този начин не промени по никакъв начин статуквото между двата отбора.  Първата част предложи доста емоции за феновете в Берлин, но и пропуските пред двамата вратари бяха твърде много. Владимир Дарида и Генки Харагучи пропиляха изгодни шансове за Херта. Лукаш Пишчек и Марко Ройс пък не бяха точни за гостите.  Най-чистото положение преди почивката се откри пред Матс Хумелс в 32-та минута. Тогава той засече с глава едно центриране от фланга, но опасният му изстрел беше отразен по великолепен начин от стража на берлинчани.  Двата тима продължиха да си разменят пропуски по този начин, а чистите положения все пак не бяха толкова много. В 70-та минута Хенрих Мхитарян получи страхотна възможност да се разпише, но ударът му мина на няколко сантиметра встрани от лявата греда.  Малко след това, в 77-та минута, и домакините имаха страхотен шанс да открият. Тогава Саломон Калу обаче не успя да стреля по по-добър начин и да затрудни стража на Дортмунд и тази опасност се размина.  В крайна сметка до голове в този напрегнат мач не се стигна и двата тима си взеха само по точка от него. С тях Борусия събра 45 и е непоклатимо втори, докато берлинчани са с 10 по-малко на третата позиция.  В другите ранни съботни мачове най-много попадения паднаха във Франкфурт на Айнтрахт - Щутгарт. Гостите взеха живителна победа с 4:2 в битката си за оцеляване и дишат по-спокойно. Шалке победи с 3:0 Волфсбург, а Хановер продължи да затъва след поражението от Майнц.  Резултат от ранните съботни мачове в Бундеслигата:  Херта - Борусия Дортмунд 0:0 Шалке - Волфсбург 3:0 Хановер - Майнц 0:1 Айнтрахт - Щутгарт 2:4 Инголщад - Аугсбург 2:1 Коментирай