Спартак (Плевен) надви Балкан с 81:71 в мач от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига. С това бе прекъсната и серията от 9 поредни победи на ботевградчани, които запазват позицията си с актив 13-3. Плевенският отбор пък се изравни с Черно море Порт Варна на петата позиция, като и двата тима имат по 9 победи и 7 загуби.
Александър Груев записа 21 точки (5 тройки) плюс 6 асистенции за победителите. Милован Савич завърши с 20 точки, 9 борби и 6 асистенции, а 14 точки заби Урош Величкович.За Балкан не игра Марко Бъркич, който получи контузия на ръката по време на тренировка. Най-резултатен с 21 точки беше Николай Върбанов, а с 18 завърши Мартин Дурчев.
Рилски спортист би Академик Бултекс с 84:69 и остават четвърти с баланс 10-6, докато пловдивчани са предпоследни с 3-13. Франк Търнър бе най-резултатен за домакините с 23 точки, а добави и 5 борби и 5 асистенции. Тристан Кери се отчете с 18 точки, а дабъл-дабъл от 11 и 14 борби направи Тони Гуджино.
За гостите с 20 точки и 7 борби приключи Бошко Йовович, а 15 точки вкара Никола Трайков.
Прочетете още
- 21:00 Издирват мъж, изчезнал мистериозно след кражба на машина за цигари край Марково
- 00:01 Да почерпят! Ето кои българи имат имен ден на 17 юни
- 08:00 Тротинеткаджии превърнаха центъра на Добрич в опасна зона СНИМКИ
- 07:29 Малко коте, голяма човечност: Непознат герой се притече на помощ в Карлово ВИДЕО