Локомотив 2012 (Мездра) отстъпи с 0:1 на Спартак (Плевен) в мач от 13-ия кръг на „Б“ група. "Железничарите" бяха водени в тази среща от помощник-треньора Ромил Жотев зарани наказание на наставника Предраг Пажин.
Гостите играха на контраатака, което в крайна сметка им донесе успех. В 19-ата минута Васил Шопов стреля близо до целта. В 29-ата Петър Димитров шутира покрай гредата. При ответната атака плевенчани стигнаха до гол, след като реферът Мустафа Шефкет подмина нарушение в полза на домакините в средата на терена, пише "Конкурент". Шопов излезе сам срещу Иван Иванов и го преодоля за 0:1.

В 38-ата минута съдията не посмя да отсъди дузпа за Локомотив заради удар на Тодор Чаворски, спрян с ръка от Кристиян Григоров. В началото на втората част Петър Димитров на два пъти шутира на сантиметри от гредите, а в 54-ата имаше малшанса да нацели страничния стълб.