Спират отново движението на тирове по магистралите в почивните дни, съобщи Нова телевизия. След редица сигнали и жалби Агенция "Пътна инфраструктура" върна забраната за движение на тежкотоварни автомобили в петък и неделя.
През последните два уикенда тировете получиха разрешение да се движат по магистралите и първокласните пътища, въпреки интензивния трафик в началото и края на почивните дни. Данните на Пътна полиция показват, че именно тогава стават най-много инциденти на пътя, а голяма част от тях са с фатален край.
От Асоциацията на пострадалите пр катастрофи внесоха в жалба в съда с искане за връщане на забраната. Така още от утре тировете отново ще бъдат спирани в час пик по магистралите.
Прочетете още
- 16:00 Образователна екскурзия с неудобства: Заключени тоалетни в Мелник станаха повод за обществен дебат
- 14:00 Глутница тероризира "Овча купел": Нападнаха домашно куче, институциите бездействат СНИМКИ
- 18:00 ХОРОСКОП на Везни, Скорпион и Стрелец за месец МАЙ
- 11:00 Кметът на Луковит предлагал пари за потулване на случая с нападнатото дете?