Пловдив е пред сериозна епидемиологична заплаха.
Заразените с морбили вече са четирима – две деца и две жени, научи Марица.бг. Всички те са настанени в Клиниката по инфекциозни болести на УМБАЛ „Свети Георги”.
Освен 2-годишното дете от "Столипиново", което бе хоспитализирано в петък с характерния за болестта обрив, в момента под наблюдение е и 7-месечно бебе.
„Второто детенце също е от Пловдив, но двете не са имали контакт помежду си”, обясни пред Марица.бг проф. д-р Марияна Стойчева, началник на клиниката.
20-годишна жена от Златитрап и 23-годишна от Чешнегирово също са потърсили помощ в пловдивската университетска болница. С микробиологичното изследване е потвърдено, че категорично става въпрос за морбили.
Със сигурност двете деца и една от жените не са имунизирани./ Марица.бг
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ