Доброволци могат да се включат днес в акцията "Да изчистим България", ако са загрижени за по-привлекателния вид на тепетата и парковете. Генералната уборка започва от 10 часа, като на 11 места в различни квартали на Пловдив ще раздават ръкавици и чували. Дежурните екипи на общинското предприятие "Чистота" са строени да осигурят навременното извозване на отпадъците, а не да престояват до понеделник.
Временни пунктове ще има в парк Лаута, на Гребния канал, в подножието на Сахат тепе, Младежкия хълм и Бунарджика, в парка от южната страна на Бетонния мост, в квартал "Гладно поле". Пунктове за раздаване на ръкавици и чували не са предвидени за махалите, които са най-мръсни. Вероятно няма кой да организира малцинствата от Шекера и "Столипиново", където боклук се разхвърля с тонове.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил